Dzień Gniewu czyli Wiosna Wolności!

Mar 23, 2012   //   by Redakcja   //   Blog, Wydarzenia  //  Brak komentarzy

fot. e-poznan.pl

21 marca 2012 roku, czyli w dniu rozpoczęcia się kalendarzowej wiosny z inspiracji Ruchu Wolność i Godność kierowanego przez p. Tomasza Urbasia oraz Mariusza Giereja (odpowiedzialnego za Warszawę) w 18 miastach Polski doszło do społecznych demonstracji niezadowolenia pod szyldem Dnia Gniewu. Do akcji przyłączyły się także struktury Unii Polityki Realnej, a Prezes Bartosz Józwiak zaszczycił swoją obecnością poznański Dzień Gniewu przemawiając do zebranych.

Jednym z haseł Dnia Gniewu było „5 x NIE” odnoszące się do sprzeciwu dla: ACTA, paktu fiskalnego, niszczenia oświaty, bezprawia ZUS-u i rządu Donalda Tuska. W ramach wyrażenia swego głosu wykorzystano pierwszy dzień wiosny by w sposób symboliczny w wielu miastach Polski spalić lub utopić marzannę, która prezentowała premiera Tuska. Tym samym życzyliśmy sobie by koszmar rządów PO i PSL minął tak jak minęła zima. Akcja miała charakter ponadpolityczny i miała zebrać jak najwięcej środowisk niezadowolonych z obecnego stanu krajowej polityki. W Poznaniu organizatorem Dnia Gniewu był Ariel Rashed, kierownik Sekcji Marketingowej UPR.

Poznański Dzień Gniewu został zorganizowany przy współudziale ruchu „Wkurwionych”, a także pomocy lokalnego środowiska Stowarzyszenia KoLiber, Młodzieży Wszechpolskiej i ONR, za co bardzo wszystkim dziękujemy. Akcja miała formę happeningu, który został zakończony utopieniem Tusko-marzanny bo jak głosiły hasła „Donald Tusk zrobi plusk!” i „Donald chochole, popłyniesz Wartą tam w dole!”. Pikieta odbyła się na Moście Św. Rocha w sposób raczej niezakłócony, mimo wkroczenia do akcji anarchistów z Rozbratu, którzy spalili kukłę Jarosława Kaczyńskiego. Wszystkim dodały ducha charyzmatyczne przemówienia Bartosza Józwiaka. Wydarzenie odbyło się spokojnie pod okiem przyjaźnie nastawionej policji.

Ariel Rashed

Więcej:
http://epoznan.pl/news-news-31419

http://www.codziennypoznan.pl/dzien-gniewu-minal-spokojnie,539,2,akt.html

http://epoznan.pl/news-news-31419-%E2%80%9EDzien_gniewu%E2%80%9D_bardzo_spokojny

http://fakty.interia.pl/polska/news/dzien-gniewu-demonstracje-w-kilku-miastach-polski,1775414,3

http://www.rp.pl/artykul/10,843182-Dzien-gniewu—demonstracje-w-kilku-miastach.html

http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/604746,dzien_gniewu_demonstracje_w_kilku_miastach.html

http://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Wiadomosci/Dzien-Gniewu-Demonstracje-w-calej-Polsce

http://wiadomosci.wp.pl/gid,14352129,img,14352255,kat,1342,title,Dzien-Gniewu,galeria.html

http://www.wprost.pl/ar/312244/Nie-potrzeba-nam-premiera-co-Polakow-poniewiera-Skromny-Dzien-gniewu-na-ulicach-polskich-miast/

http://poznan.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1330935,dzien-gniewu-dwie-antyrzadowe-manifestacje-na-moscie-sw,id,t.html

http://www.tvn24.pl/-1,1738973,0,1,dzien-gniewu-przeciw-wszystkiemu,wiadomosc.html

http://tvp.info/informacje/polska/dzien-gniewu-spala-kukle-tuska/6817126

http://tvp.info/wiadomosci/tematy/dzien-gniewu/6815830

Comments are closed.