Wybrzeże24.pl: UPR chce wrócić do gry

Kwi 13, 2011   //   by Redakcja   //   Aktualności, Wydarzenia  //  Brak komentarzy

Unia Polityki Realnej po niedawnych zawirowaniach związanych z wyborem prezesa próbuje stworzyć program, który spotka się z poparciem wyborców, szczególnie tych dobrze czujących się na wolnym rynku.

Bartosz Józwiak prezes Unii Polityki Realnej


W Gdańsku odbyło się spotkanie, gdzie lokalni członkowie poznali nowego prezesa UPR – Bartosza Jóźwiaka. Przedstawił go, jak i historię partii pomorski działacz Wojciech Helmin, który od niedawna jest pierwszym wiceprezesem.

Omówiono historię sporu o przewodnictwo w partii. Po odejściu Janusza Korwin-Mikkego prezesem został Bolesław Witczak, którego wybrano zgodnie z obowiązującym prawem. Wywołało to bunt wśród części działaczy związanych z Korwin-Mikkem, na czele ze Stanisławem Żółtkiem. Po roku UPR wybrał nowego prezesa – Magdalenę Kocik, jednak część zbuntowanych działaczy, którzy z czasem zostali zawieszeni w prawach członków zwołało swój zjazd, na którym prezesem okrzyknęli właśnie Żółtka.

Niedawno sąd stwierdził, że zgodnie z prawem prezes cały czas jest » Witczak, ponieważ przy wyborze Kocik nie dopełniono kilku formalności, a zjazd wybierający Żółtka był w całości nielegalny. W ten sposób na przestrzeni dwóch lat partia, która zawsze miała jednego prezesa teraz musi wybierać już piątego z kolei. Został nim Bartosz Jóźwiak, archeolog wykładający na Uniwersytecie Gdańskim.

całość tekstu: Wybrzeże24.pl

Skomentuj